Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkowymi

Pobierz

Uzupełnij zdania imiesłowami przysłówkowymi utworzonymi od podanych czasowników.. Odpowiedź na zadanie z Gramatyka i stylistyka 7Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkami: Marta jednocześnie gotować zupę grała z nami w chińczyka.. (Nauczyć się) _____ na pamięć wiersza, zgłosił się do konkursu recytatorskiego.. A. udział w dyskusij,nie przerywaj innym.. Imiesłowy przysłówkowe są nieodmienne, pochodzą od czasownika i mają charakterystyczne końcówki: - Współczesny - ąć.. bezokolicznik imiesłów przysłówkowy współczesny imiesłów przysłówkowy uprzedni kopać ----- pokochać kończyć ukończyć zjeść rzucaćUzupełnij zdania imiesłowami przysłówkowymi (współczesnymi lub uprzednimi) utworzonymi od podanych bezokoliczników.. Kiedy końcówka -wszy, a kiedy -łszy - Oglądał - Oglądawszy - Zjadł - zjadłszy SAMOGŁOSKA - Wszy SPÓŁGŁOSKA - Łszy 3.3.. (Dzwonić) po taksówkę, Magda pakowała ostatnie rzeczy do walizki.Imiesłowy Przysłówkowe 1.. Rzymski wódz, namiestnik Galii, zreformował kalendarz.. (Zakupić) prezent dla przyjaciela, Kuba udał się na przyjęcie.. Średnia :Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkami: Marta jednocześnie gotować zupę grała z nami w chińczyka.. Robili porządek w swojej biblioteczce i jednocześnie słuchali muzyki.. Marta, (gotować) _____zupę, oglądała telewizję.Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkowymi utworzonymi od czasowników podanych w nawiasach..

Został ...Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkowymi.

Biorąc udział w dyskusji, nie przerywaj innym.. W odpowiednich miejscach postaw przecinki.. (Zakupić) prezent dla przyjaciela, Kuba udał się na przyjęcie.. bezokoliczniki: utrzymywać, wysłuchać, brać, powtarzać, wygłosić, znudzić się, wypowiadać się.. Kiedy w 2005 r. Robert zdobył mistrzowski tytuł w formule Renault, dostał propozycję startu w Formule 1.. Bartek, .. (skończyć) jeść śniadanie, wyszedł do szkoły.. Wyrazy do wykorzystania: utrzymywać,wysluchać,brać,powtarzać,wygłosić,znudzić się,wypowiadać się.. Biorąc udział w dyskusji, nie przerywaj innym.B.. )Uzupełnij zdania imiesłowami przysłówkowymi (współczesnymi lub uprzednimi) utworzonymi od podanych bezokoliczników.. Zabieraj głos, wysł Odpowiedź na zadanie z Gramatyka i stylistyka 2 Vademecum dobrego dyskutantaA.. .Podane zdania przekształć w zdania z imiesłowami przysłówkowymi.. to .Ułożę po dwa zdania z imiesłowami przysłówkowymi uprzednimi i współczesnymi.. (Patrzeć) _____ przez okno, podziwiali kwitnące drzewa.Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkowymi utworzonymi od czasowników podanych w nawiasach.. Tata, ., planuje przyszłoroczny wyjazd nad morze.. Zad.7 Uzupełnij zdania imiesłowami przysłówkowymi (współczesnymi i uprzednimi) utworzonymi od podanych bezokoliczników.. Cesarz bizantyński, twórca Kodeksu, w którym zebrano prawo rzymskie..

Tata, .....Uzupełnij zdania odpowiednimi imiesłowami przysłówkowymi.

(skończyć) jeść śniadanie, wyszedł do szkoły.. Vademecum dobrego dyskutanta (vademecum to poradnik, przewodnik, informator w określonej dziedzinie.. Marta, jednocześnie .. (gotować) zupę, grała z nami w chińczyka.. bezokoliczniki: utrzymywać, wysłuchać, brać, powtarzać, wygłosić, znudzić się, wypowiadać się.. (spacerować) Zenek, .. samochód, pojechał po babcię do Szczecina.. Polub to zadanie.. W 2008 r.Uzupełnij zdania imiesłowami czasu przeszłego (Partizip II) podanych poniżej czasowników.. (Dzwonić) po taksówkę, Magda pakowała ostatnie rzeczy do walizki.Otóż od czasowników dokonanych możemy utworzyć wyłącznie imiesłowy uprzednie**(mówią przecież o czynnościach, które się już zdarzyły, np.** przyszedłszy = 'już przyszedłem / przyszedłeś / przyszedł itd., to się stało'), z kolei od czasowników niedokonanych możemy utworzyć wyłącznie imiesłowy współczesne*(mówią przecież o czynnościach, które trwają i nie można wskazać ich końca czy rezultatu, np. pisząc* = 'pisałem / pisałeś / pisał itd.. Zadanie IV Uzupełnij właściwymi formami poniższą tabelkę.. Gdy zgromadziliśmy potrzebny materiał i przeczytaliśmy instrukcję, wykonaliśmy makietę do nowej gry.. Wybudował w Konstantynopolu kościół Hagia Sophia.. Vademecum dobrego dyskutanta (vademecum to poradnik, przewodnik, informator w określonej dziedzinie.. Marta, jednocześnie ..

)Przekształć zdania na wypowiedzenia z imiesłowami przysłówkowymi.

(umyć) 4. Podaj zasadę pisowni partykuły "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi.Uzupełnij zdania imiesłowami przysłówkowymi utworzonymi od podanych czasowników.. W odpowiednich miejscach postaw przecinki.. Tata, .. Vademecum dobrego dyskutantaA.. (Kupować) spodnie, poprosił sprzedawczynię o radę.. Przykładowe rozwiązanie: pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.. - Uprzedni - łszy, wszy 2.. (Kupować) spodnie, poprosił sprzedawczynię o radę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt