Lektury ogwiazdkowane matura 2020

Pobierz

Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiLektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiLektury obowiązkowe - matura 2023.. Oto lista lektur z gwiazdką: Lektury z gwiazdką: MATURA 2021.. Zaprezentowane w .Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w liceach ogólnokształcących i technikach będzie obowiązywał nowy kanon lektur szkolnych.. Bez wątpienia egzamin maturalny jest jednym z najważniejszych egzaminów, do których podchodzimy w ciągu lat edukacji.lektury obowiĄzkowe matura 2019 cke [matura z jĘzyka polskiego, lektury z gwiazdkĄ, matura jĘzyk polski 06.05.2019] sz 5 maja 2019, 15:45 Arkusze CKE z matury z 2018 roku1 LEKTURY OGWIAZDKOWANE NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA 1.. SklepLista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Oczywiście do tych, w których mowa jest o władzy, sposobach jej zdobywania - krwawych, podstępnych czy (rzadziej) nienagannych moralnie, o wpływie władzy na psychikę człowieka, władzy jako obsesji i władzy jako misji.Na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym obowiązują 52 lektury (44 z literatury polskiej oraz 8 z literatury powszechnej), a na poziomie rozszerzonym obowiązuje dodatkowo 9 lektur (5 z literatury polskiej oraz 4 z literatury powszechnej).Zobacz listę lektur obowiązkowych na maturze 2020, czyli lektury z gwiazdką..

Matura 2021 lektury obowiązkowe.

Są to tak zwane lektury z gwiazdką lub lektury ogwiazdkowane, których znajomość .Lista lektur matura 2021: Lektury obowiązkowe - poziom podstawowy, Lektury obowiązkowe - poziom rozszerzony, Lektury z gwiazdką, Kiedy są matury 2021 z języka polskiego.Lektury z gwiazdką to obowiązkowe pozycje, których treść muszą przyswoić uczniowie ostatnich klas szkół średnich przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego.. Horacy - wybrane liryki, np. "Wybudowałem pomnik…", "Do Leukonoi",Aktualizacja: 2020-10-28 Kategorie: Aktualności maturalne, Matura język polski - darmowy kurs maturalny!. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiMatura 2021 z języka polskiego.. Matura 2022 - lektury z gwiazdką ze szkoły ponadgimnazjalnej:Literatura wskazywana w podstawie programowej jako propozycje lektur na poziom rozszerzony z języka polskiego.. Są to: 1.. Jan Kochanowski - wybrane fraszki Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII); Ignacy Krasicki - wybrane .Lista lektur z gwiazdką na maturę 2021..

Tagi: lektury na maturze z języka polskiego, lista lektur, matura jakie lektury.

Nauczyciele przeważnie mają wybór, które teksty będą omawiać na lekcjach.. Lektury obowiązkowe na maturę 2020 to: Jan Kochanowski "Treny".. Stworzyłam listę lektur na maturę z polskiego.. Niektórych lektur nie można pominąć przy powtórkach do matury.. W tym roku ich lista została zredukowana.. Wśród tych lektur, obowiązkowo muszą znaleźć się teksty oznaczone gwiazdką.. 1 września wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie podstawy programowej dla liceów i techników.Matura 2021- lektury obowiązkowe Matura 2021 - lektury z gwiazdką To ciekawi każdego z was, dlatego listę obowiązkowych lektur na maturze w 2021 roku, znajdziecie w tym artykule.Matura z polskiego na 100% - 13 cennych porad.. Nie było to jakieś obciążające zadanie - otrzymaliśmy i omówiliśmy ją z nauczycielem.. Bogurodzica; 2.. Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum.. Bogurodzica; 2.. Przekonaj się, które spośród lektur należy znać, by bez problemu zdać maturę na poziomie podstawowym, a jakie na poziomie rozszerzonym.. Nie wszystkie pozycje są obowiązkowe.. Jan Kochanowski "Psałterz Dawidów".. Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką..

Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.MATURA 2020: LEKTURY OBOWIĄZKOWE NA MATURZE.

"BOGURODZICA" • gatunek i jego cechy: pieśń • pieśń maryjna, modlitwa - wyraz kultu maryjnego w Polsce • pieśń ojczysta, patriotyczna pieśń polskiego rycerstwa • zabytek średniowiecza • prośby do matki Bożej skierowane przez wiernych • język - archaizmy, funkcje i rodzaje 2Książki "ogwiazdkowane" musi znać każdy przystępujący do matury 2021.. Na podstawowej maturze z polskiego oraz na egzaminie ustnym z polskiego znajdą się zadania sprawdzające znajomość tych lektur obowiązkowych: 1) Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana; 6) Legenda o św. Aleksym (fragmenty);wina i kara, namiętność, małżeństwo, wybory, zbrodnia, zło, przemiana bohatera, jednostka a historia.. Należą do nich: Należą do nich: Jan Kochanowski TrenyMatura 2022 - lektury z gwiazdą z okresu gimnazjum: Jan Kochanowski: wybrane Fraszki, Treny (V, VII, VIII), Ignacy Krasicki: wybrane bajki, Aleksander Fredro: Zemsta, Adam Mickiewicz, Dziady cz. II, Henryk Sienkiewicz: wybrana powieść historyczna (Quo vadis, Krzyżacy lub Potop).. W tym roku lista lektur obowiązkowych na podstawową maturę z języka polskiego zawiera jedynie 8 pozycji.. Maturzysto!. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy; 3.Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata..

Adam Mickiewicz "Dziady", część III, 4.Lista lektur matura 2021 - propozycje lektur na poziom rozszerzony z języka polskiego.

Już 3 marca 2021 ruszają próbne matury dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020 .Moja matura - aktualności; Materiały maturalne "Matura od A do Z" Język polski - poziom podstawowy; Matematyka - poziom podstawowy; Język angielski - poziom podstawowy; dodaj / zmień przedmiot; Kalendarz przygotowań maturalnych; Fiszki; Jak żyć, żeby zdać?. Bogurodzica; 2.. Jan Kochanowski, wybrane pieśni .Lista lektur na maturę 2021.. Co znalazło się na liście Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE).. Ignacy .Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej określona została lista lektur obowiązkowych na maturę 2020.. Horacy, wybrane liryki, np. Wybudowałem pomnik…, Do Leukonoi.. MATURA 2020 Z JĘZYKA POLSKIEGO Lektury z gwiazdką trzeba obowiązkowo znać na egzamin maturalny z języka .Nowa podstawa programowa dla szkół średnich (liceum i technikum) obowiązuje wszystkich absolwentów ośmioletnich szkól podstawowych.. Zatem w roku szkolnym 2020/2021 to uczniowie klas pierwszych i drugich (ponadpodstawowych, a nie równoległych ponadgimnazalnych) będą realizować nowy program nauczania m.in. w zakresie języka polskiego.Lektury obowiązkowe z gwiazdką - matura 2020..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt