Na podstawie tekstu wymień trzy cechy charakteru jakuba marleya

Pobierz

Zbiór zadań maturalnych w formie arkuszy, możesz pobrać .11.. - strona 144.. Podpowiadamy również, jakie cechy charakteru są interesujące dla pracodawców i jak wpisać je do CV (także po angielsku).Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Niewłaściwe traktowanie pomocnika przez Scrooge'a.. Miał pojętny umysł i trudny charakter.Jakub Marley (ang. Jacob Marley) - postać drugoplanowa opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna wydanego w 1843 roku.. Egzamin ósmoklasisty.. To nie ulegało wątpliwości.. Był obojętny na ludzką krzywdę i cierpienie.. @Gość Dzień dobry, r ozwiązanie tego zadania znajduje się już na odrabiamy.pl.. Był jedynym przyjacielem i wspólnikiem Ebenezera Scrooge'a.. Sam jego wygląd był odstręczający: sztywne rysy twarzy, ostry nos, pomarszczone policzki, sine wąskie wargi, zaczerwienione oczy zniechęcały do kontaktów z nim.wypisz z tekstu do tabeli po jednym.. Wręcz przeciwnie-ubolewa nad każdym wydanym groszem.Duch Jakuba Marleya wyglądał tak samo, jak dawniej.. Z artykułu dowiesz się także, jak sprawdzić, jaki masz charakter.. Na podstawie tekstu źródłowego i informacji ze s. 30-34 podręcznika, wymień trzy korzyści pana feudalnego wynikające z uzależnienia od niego wasali oraz chłopów, którzy mieszkali na terenie jego majątku ziemskiego.Podajcie jakis pomysl na prace plastyczna na formacie A4 dowolna technika pod tytulem:.Wszyscy kochamy swietego mikolaja..

Na podstawie tekstu wymień - Zadanie 6: Tak, zdam!

Ebenezer, choć jest człowiekiem zamożnym, to nie wydaje pieniędzy na przyjemności.. Do Scrooge'a przyszedł jako pierwszy, aby zapowiedzieć wizyty kolejnych trzech duchów i dać mu jeszcze jedną szansę,.Jakub Marley zajmował się interesami, które prowadził twardą ręką.. Pierwszy duch był bardzo dziwny.. Zwłaszcza na giełdzie.Sprawdź, jakie są pozytywne i negatywne cechy charakteru i czym różnią się one od osobowości.. Wybrana cechę poprzyj przykładem ze znanego ci utworuMożna także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "1.. Razem z nim założył firmę "Marley & Scrooge".. Zapisz swoje uwagi w zeszycie.. Omów główne założenia filozofii Platona i Arystotelesa.. a) historyczne b) artystyczne c) dokumentalne d) pamiątkowe 13.Jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel ?. Był obojętny na ludzką krzywdę i cierpienie.. Wybraną cechę poprzyj przykładem ze znanego Ci utworu.. Odwiedziny siostrzeńca Scrooge'a w biurze skąpca i zaproszenie na świąteczny obiad.. Po śmierci Marleya, Scrooge został sam, bez jedynego.. poleca 85 %.. Cechy charakteru Ebenezera Scrooge'a: Odpowiedź na zadanie z Tak, zdam!. W tym celu wymień przynajmniej 3 zbrodnie tytułowej bohaterki i opowiedz o nich według poniższego schematu: OFIARA - OKOLICZNOŚCI ZBRODNI (gdzie, kiedy, w jakim celu, w jaki sposob, z jakim skutkiem) Na podstawie tekstu źródłowego wymień cechy charakteru Aleksandra Wielkiego.- porywczy;- gwałtowny; Odpowiedź na zadanie z Historia 1Nigdy nikomu nie pomógł, nie interesował się innymi, nie znał ciepła i radości, nie wiedział, co to współczucie..

Na podstawie rzeźby Praksytelesa odtwórz starogrecki kanon piękna.

03.11.203Jacy są bohaterowie Syzyfowych prac, gdy ich poznajemy?. Był człowiekiem chciwym, zachłannym, samolubnym i skąpym.. Ernest był sprytny, przebiegły, wrażliwy i skromny.. Wraz ze swoim wspólnikiem Jakubem Marleyem prowadził kantor.. 2.Zadania maturalne z WOSu Temat: Polityka i ideologie Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. Jest to człowiek całkowicie oddany interesom.. Sylwia.. Ostrzegał Scrooge'a, aby jego opryskliwość wobec innych ludzi przekształciła się w opiekuńczość i troskę.. Jakie znaczenie przede wszystkim mają zdjęcia oglądane przez Jakuba?. Jest ono dostępne tylko dla użytkowników wspierających stronę.Na podstawie poniższego tekstu wymień trzy czynniki, które sprzyjają zbudowaniu silnych więzi społecznych w grupie mieszkańców z jednej wsi.Dla wypowiedzi naukowej charakterystyczne jest: -występowanie terminologii naukowej i specjalistycznej, -jednoznaczność, ścisłość i precyzja informacji, -obiektywne przedstawianie zjawisk i problemów.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. Następnie sporządz notatkę w formie tabeli .. Wymień trzy cechy, na których podstawie można przypuszczać , że szkielet należy do kobiety, a nie do mężczyzny..

Każdemu z nich przypisz trzy cechy.

-unikanie elementów oceniających i wartościujących, -abstrakcyjność, -stosowanie wyrażeń modalnych, -logiczna kompozycja,odpowiedział (a) 25.11.2011 o 19:12.. Był człowiekiem chciwym, zachłannym, samolubnym i skąpym.. Zapisz je w zeszycie.. Bywał szlachetny nawet wobec wrogów.. Zastanów się jakimi motywami kieruje się ojciec, jakimi starszy syn, a jakimi młodszy.. Odwiedziny ducha Jakuba Marleya.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.SCROOGE: *bogaty *samotnik *stary *chciwy *ponury i zgryźliwy *zamknięty w swoim świecie *nie miał przyjaciół *nie kłaniał się nikomu na ulicy *nie dawał jałmużny *z wrogością i pogardą odnosił się do swojego siostrzeńca *odmówił ofiary na cele dobroczynne *wypomniał swojemu pracownikowi dzień wolny od pracy *nie świętował Bożego Narodzenia BOB CRATCHIT: *biedny *ma dużą rodzinę *młody *troszczył się o swoich bliskich *wesoły *pogodny *życzliwy *serdeczny .Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Oceń zachowanie bohaterów.. Duch Marleya był prześwitujący, okuty łańcuchami.. W formie tabeli porównaj budowę, funkcjonowanie i rolę mięśni gładkich,…".. Odpisz mamie na list.Na podstawie akapitów 3, 4 i 5 wymień różnice dotyczące sposobu pojmowania religii przez chrześcijan i żydów oraz starożytnych Greków..

Odpowiedz na podstawie tekstu, co jest źródłem wiedzy Jakuba o przeszłości?

Nigdy nie pozwolił się nikomu oszukać.. Repetytorium Język polski.. Czytelnik poznaje Marleya siedem lat po jego śmierci.Oszczędzał na jedzeniu oraz chodził w ubraniu bardziej niż skromnym.. Znajdź w tekście wszystkie fragmenty które oddziałują na zmysły wzroku słuch dotyku.. Wymień trzy cechy, na których podstawie można przypuszczać , że szkielet należy do kobiety, a nie do mężczyzny.. Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach.Śmierć Jakuba Marleya i przejęcie przez Ebenzera Scrooge'a ich spółki.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Wypisz na podstawie przeczytanego tekstu cechy przybyszewszczyzny ., Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Na podstawie drugiego akapitu tekstu wymień trzy cechy legendy.. Dziecięcy, a zarazem podobny do starca.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Egzamin ósmoklasisty.. Miał pojętny umysł i trudny charakter.Jakub Marley zajmował się interesami, które prowadził twardą ręką.. Nigdy nie pozwolił się nikomu oszukać.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. a) podręcznik do historii b) archiwalne dokumenty c) legendy d) relacje i zdjęcia 12.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008.. =) zapraszam do mnie =)‎ #∂ ∂σмιηιк ♛ "Prawdziwy przyjaciel to ten, nad którym nie musisz się zastanawiać czy nim jest" ★ szczery do bólu ★ wierny ★ godny zaufania ★ pomocny ★ możemy na niego liczyć w każdej sytuacji ★ uczciwy ★ lubi cię za to kim jesteś ★ nie próbuje cię zmieniać ★ zawsze cię .Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. Pojawienie się Ducha minionych świąt Bożego Narodzenia.Odpowiedz na pytania do tekstu - zad.. Repetytorium Język polski.Charakterystyka Ebenezera Scrooge'a.. Nemeczek był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Odmowa podarowania datku na biednych.. 3.Cechy charakteru wobec zainteresowań: Scrooge jest chciwy, łapczywy, chytry, uparty, a także nieszlachetny.. Wymień dwa przejawy kultu, jakim otaczali bogów starożytni Grecy.. Język polski.Na podstawie drugiego akapitu tekstu wymień trzy cechy legendy.. Korzystając z tekstu nawet, gdy odchodzisz, Spisz kolejne obrzędy chrztu świętego.. Ebenezer Scrooge jest bohaterem "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa.. Miał taką samą perukę, kamizelkę, spodnie, buty.. Charakterystyka Jakuba Marley'a Jakub Marley jest jednym z bohaterów książki Charles'a Dickens'a, pt. "Opowieść wigilijna"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt