Czy uo adis może zaciekawić współczesnego młodego człowieka napisz rozprawke

Pobierz

O jego twarzy Sienkiewicz pisze: "pod.. czołem półboga mieściła się twarz małpy, pijaka, komedianta, próżna, pełna zmiennych żądz, zalana mimo młodego wieku tłuszczem, a jednak chorobliwa i plugawa".. Teza nie powinna dosłownie powtarzać tematu rozprawki.Jest to miłość tristaniczna - bardzo namiętna, spontaniczna, głęboka, ale jednocześnie łamiąca obyczaje i konwenanse.. Wśród przyczyn samotności wymienić można syndrom XXI wieku , a mianowicie - unikanie odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz umiłowanie niezależności.Dzięki jemu człowiek czasem brzydzi się samym sobą.. Ja tu nie widzę żadnych błędów i uważam, że praca jest naprawde dobrze napisana.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz rozprawke na temat : Dawni mędrcy i poeci negują wartość władzy i bogactwa twierdząc,że nie dają one szczęścia człowiekowi.A jakie jest twoje stanowisko w tej kwestii jako współczesnego młodego człowieka.Tym samym utwory te mogą stanowić zaczątek kształtowania zainteresowań czytelniczych młodego pokolenia.. Kordian, odczuwający "ból istnienia", postanawia popełnić samobójstwo.Napisz rozprawkę na temat: Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość?. Kolejnym argumentem jest to, że Henryk Sienkiewicz pisał swoje powieści barwnym językiem, z dużym poczuciem humoru.Wszystkie te cechy wyraźnie widać w jego wyglądzie..

2011-10-10 22:53:25; Czy Quo Vadis może zaciekawić współczesnego młodego człowieka?

Próżno uważać walkę o jego łaski za jakiś wyścig cyrkowy, za jakąś grę, za jakieś zapasy, w których zwycięstwoUprzejmość dyrekcji szkoły sprawia, że uczniowie stają się podatni na wpływ gimnazjum i nie czują się związani emocjonalnie z ojczyzną, której dzieje zostają sfałszowane i oczernione.. Postaram się uzasadnić słuszność mojej tezy poniższymi argumentami.. Dzisiejszy świat stwarza nam wiele możliwości do tego by człowiek mógł żyć w nim ciekawie.. Tytułowy bohater jako młody chłopak jest zakochany w starszej Laurze.. W uzasadnieniu posłuż się przykładami (w tym jednym z arkusza) z literatury lub sztuki, ewentualnie z obu tych dziedzin.Stworzył człowieka i pomagał mu "stanąć na nogi" bez względu na konsekwencje, które przez to będzie ponosił.. Rodzice nie mają możliwości ukształtowania światopoglądu dojrzewających dzieci, a życie na stancjach jest nieustannie kontrolowane.. Sienkiewicz podkreśla także rudy kolor jego włosów i brody.Nie wolno im kłamać i oszukiwać.Myślę, że ci, którzy sprawują władzę, powinni być silni psychicznie i odporni na krytykę.Sądzę, iż najważniejszą cechą rządzących jest charyzma.. Wykazał się bezinteresowną pomocą wobec słabszych stworzeń - ludzi.. Postać ta może zaimponować współczesnemu czytelnikowi, mimo że żyła w odległych czasach.. Przywódca to ktoś, kto potrafi wpływać na innych dzięki urokowi osobistemu i charyzmie..

2012-09-09 17:05:29; Czy współczesnego, młodego człowieka można nazwać patriota?

Wystarczy chcieć.. Wszystko zależy od podejścia człowieka do życia, umiejętności korzystania z tego, co mamy i co oferuje nam współczesny świat.Dostałam za tą rozprawkę 3+, ponieważ jest troche błędów językowych i napisała mi jeszcze, że praca nie może składać z tylu cytatów.. Pisarz nie pominął też fakt, że w człowieku powinno zwyciężać dobro, za które trzeba czasem płacić najwyższą cenę.Stefana Żeromskiego zawierają wiele wartości dla współczesnego człowieka.. Po pierwsze w powieści dostrzegamy miłość młodych ludzi do ojczyzny.. Możemy dowiedzieć się jak wyglądało życie w danych epokach.. Prawdą uniwersalną wynikającą z tego mitu jest właśnie postawa Prometejska.związek przemocowy, u młodego człowieka może pojawić się tendencja do unikania bliskich relacji interpersonalnych, które mogą być potencjalnym źródłem bólu i rozczarowania.. W pracy posłuż się przykładami z literatury, historii bądź sztuki.. Jestem pewna, że nawrócenie pozwoliło mu poznać co znaczą prawdziwe uczucia.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Czy współczesnego młodego człowieka może zainteresować rzeczywistość przedstawiona w utworach literackich z minionych wieków?Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Co może być "żyzną Ziemią" dla współczesnego młodego człowieka?Jego wyboru nie zrozumie człowiek współczesny, dla którego czasy i zasady średniowiecza, honor i etos rycerski nie znaczą wiele, natomiast niemal wszystkim są radość, szczęście, miłość, zamożność, spokój… Człowiek współczesny pewnie w sytuacji Rolanda nie naraziłby własnego i cudzego życia, zdrowia dla sławy i honoru.Uważam, że Henryk Sienkiewicz w piękny sposób zaprezentował postawy człowieka oraz pokazał do czego prowadzić może okrucieństwo i zbrodnia..

Czy powieść o filozofii może zainteresować młodego człowieka?

Te pozycje opisują nam ważne momenty z historii w sposób bardzo interesujący.. 2010-11-07 14:19:17Marek Winicjusz to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis".. Jednak kobieta go odrzuca, a nawet trochę z niego szydzi.. Chłopcy nie wiedzieli co to jest patriotyzm ani ojczyzna, bo nikt ich tego nie uczył.Kolejną zaletą tych utworów jest pokazanie w ciekawy sposób naszej historii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt