Opis charakteru pana kleksa

Pobierz

Według następującego planu: 1.przedstawienie postaci.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.. Pomaga jej w tym cierpliwość i samozaparcie.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Ma dwanaście lat i prowadzi pamiętnik, w którym stara się opisać życie w Akademii.. Miał siwe, spokojne oczy oraz szpakowate faworyty.. Skorzystajcie z podanych tytułów.. Zadanie 1 Wspólnie z nauczycielem przygotujcie się do ustalenia klasowej listy lektur na cały rok szkolny.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Ambroży Kleks to bohater utworu Jana Brzechwy pt.: "Akademia Pana Kleksa".. Czas i miejsce akcji .Akademia Pana Kleksa Zadania do lektury Akademia Akademia Baśń Baśń Co może świadczyć o tym, że świat przedstawiony w ,,Akademii Pana Kleksa'' jest światem baśniowym?. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Nos zajmuje.. poleca 85 % Język polski Akademia pana Kleksa - plan wydarzeń 1.Pan Kleks to postać fantastyczna .. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. {Pana Kleksa} 2.Opis wyglądu..

4.Cechy charakteru.

Główne wątki "Akademii pana Kleksa".. "Akademia pana Kleksa" - opis pozostałych bohaterów.. Cechy baśni nieokreślony czas wydarzeń nieokreślone miejsce wydarzeń realistyczne i fantastyczne postacie magiczneswej charakterystyce pominąć.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. Pamiętaj o uzasadnieniu cech.. Język polski.. Jest osobą cieszącą się życiem.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Miał on ponad siedemdziesiąt lat.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Klasa 1 Klasa 2 funkcjonowanie j polski.. Odwiedzenie świata wymyślonego przez braci Grimm czy Andersena .A.. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Jest osobą cieszącą się życiem.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Swoją wiedzą ludzie spod tego znaku często przewyższają otoczenie, chociaż się tym wcale nie chwalą, uważają to za rzecz normalną.-zamknięty w sobie, milczący, małomówny -spokojny, flegmatyczny, zrównoważony - punktualny -opanowany -prawdziwy dżentelmen -urodziwy -wytworny -tajemniczy -inteligentny -odważny -dobry -wrażliwy ( chociaż to ukrywa) -dokładny -pewny siebie -czasem sklęty..

Czasem trudno jest odróżnić cechy charakteru od cech usposobienia, jeśli Ci się te dwie sprawy połączą, nie będzie to wielkim wykroczeniem.

Chodzi zawsze radosny i uśmiechnięty.. Był zdrowym, silnym, wysportowanym mężczyzną o niebieskich oczach, siwych włosach i mocno opalonej skórze.. Przypatrzmy się tej kolorowej i nieco zwariowanej postaci.Charakterystyka Pana Kleksa Pan Kleks to postać fantastyczna.. Przed rozpoczęciem nauki w szkole pana Kleksa mieszkał z rodzicami i nic mu się nie udawało.. Chodzi zawsze radosny i uśmiechnięty.. 4 Jak pan kleks bawił sowich uczniów, Jak uczył ich .Adaś Niezgódka jest głównym bohaterem i narratorem opowieści o panu Kleksie.. Życie chłopców w Akademii pana Kleksa.. Klasa 4 Polski.Kieszenie jego kamizelki zdawały się nie mieć dna i mieściły się w nich różne osobliwości pana Kleksa.. Mimo swojego podeszłego wieku zawsze chodził wyprostowany.. Nigdy nie postąpił nierozsądnie, zawsze trzymał się przepisów.. Jest cierpliwy i czuły.. 5.Mój sąd o postaci plis muszę to na dziś bo wyjeżdzam na wekend Już z daleka widać jej ogromny, trzypiętrowy budynek z czerwonej cegły.. Problematyka "Akademii pana Kleksa".. Jest on nauczycielem i wychowawcą chłopców, którzy trafili do jego bardzo nietypowej placówki.. Opis pana Kleksa Ustawianie w kolejności.. Jest inteligentnym czarodziejem kochającym wszystkich.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.Pan Kleks jest zawsze miły dla wszystkich..

Plan Opisu 1 kim był Ambroży Kleks 2 jak wyglądał Profesor, w co się najczęściej ubierał 3 jakie cechy charakteru Pana Kleksa sprawiały że był on niezwykłą osobą Dlaczego ?

Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Mickiewicz Pani Twardowska, bohater główny i tytułowy; czarnoksiężnik, szlachcic, mąż pani Twardowskiej.. Ambroży Kleks - charakterystyka.. Życiorys: Podpisał cyrograf z diabłem, któremu obiecał własną duszę w zamian za obdarzenie go nadludzką mocą i umiejętnością czarów.Bohaterowie : majster Antonio - stary stolarza, który nazywał się Antonio, chociaż wszyscy nazywali go majstrem Wisienką, a to z powodu koniuszka nosa zawsze świecącego i fioletowego jak dojrzała wiśnia; Dżeppetto - staruszek, którego chłopcy z sąsiedztwa, ilekroć chcieli doprowadzić do wściekłości, przezywali "Mamałygą" z powodu jego żółtej peruki, która.Strefa ucznia.. Następnie uzgodnijcie, które z nich będziecie czytać na lekcjach języka polskiego, a które przeczytacie indywidualnie.Jan Brzechwa, właśc.Jan Wiktor Lesman, pseudonim "Szer-Szeń", "Inspicjent Brzeszczot" (ur.15 sierpnia 1898 w Żmerynce, zm. 2 lipca 1966 w Warszawie) - polski adwokat i poeta żydowskiego pochodzenia, autor bajek i wierszy dla dzieci, satyrycznych tekstów dla dorosłych, a także tłumacz literatury rosyjskiejOpis wyglądu i zwyczajów pana Tomasza - Katarynka..

Wesołość, skłonność do patrzenia przez różowe okulary to na pewno cechy usposobienia, ambicja i upór - cechy charakteru.Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.

Skawiński był człowiekiem mężnym i odważnym.Akademia pana Kleksa to magiczna szkoła dla chłopców, znajdująca się na końcu ulicy Czekoladowej.. Długość około 1,5 strony.. wg Gniecka.. Umiejętności: -ogromna wiedza geograficzna -doskonała organizacja czasuopis Pana Kleksa.. Charakterystyka znaku zodiaku.. Adaś Niezgódka - charakterystyka.. Mimo to Pan Kleks nigdy nie pozwala swym uczniom się lenić.opis Pana Kleksa Rysunek z opisami.. Szkoła podstawowa.. Kostenlose Lieferung möglichAmbroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Pan Tomasz codziennie spacerował z placu Krasińskich przez ulicę Miodową do ulicy Senatorskiej.Muszę opisać postać literacką pana Kleksa.. Nigdy nie postąpił nierozsądnie, zawsze trzymał się przepisów.. .Opowieść Mateusza - streszczenie.. Każdy może liczyć na jego pomoc w trudnej sytuacji.Ambroży Kleks - bohater główny i tytułowy, nauczyciel i wychowawca chłopców z Akademii.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Pan Tomasz został przedstawiony jako straszy mężczyzna o rumianych policzkach.. Jest inteligentnym czarodziejem kochającym wszystkich.. Klasa 1 Klasa 2 j polski.. Wygląd: Wygląda jak polski szlachcic, ma kontusz, jest przepasany szerokim pasem, u boku pewnie ma szablę.. Wręcz pochłania wiedzę.. Mateusz - charakterystyka.. Jest cierpliwy i czuły.. W młodości nosił wąs, miał też bujną czuprynę.. Każdy może liczyć na jego pomoc w trudnej sytuacji.Pan Kleks to postać fantastyczna .. Ambroży Kleks na drugie śniadanie jadał motyle, które zdobywał dzięki umiejętności latania.Opisz Pana Kleksa według podanego planu.. 3.Ubiór.. Zawsze spóźniał się do szkoły, nie odrabiał lekcji i znany był ze swej niezdarności.Plan opisu Pana Kleksa: # Przedstawienie postaci.. Szkoła położona jest w ogromnym parku, w którym ukryto przejścia do wszystkich znanych baśni.. Panna stawia na nieustający rozwój..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt