Dopalacze prezentacja

Pobierz

Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela .. ŚRODKI POCHODZENIA GŁÓWNIE ROŚLINNEGO (susze, kadzidełka), które stosuje się tak jak tytoń (pali w fajkach, czy wykonuje .DOPALACZE Dopalacze o działaniu pobudzającym NOWE NARKOTYKI =NOWE ZAGROŻENIA Dopalacze o działaniu halucynogennym DOPALACZE = NOWE NARKOTYKI Dopalacze marihuano-podobnePrezentacja "Dopalacze, czyli nowe narkotyki".. Ich zażycie ma wywołać w organizmie stan odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje.. Co to sa Dopalacze ?Szukasz informacji jak mogą działać dopalacze?Wejdź na stronę i dowiedz się więcej z wiarygodnego źródła.Jak to działa: dopalaczeDopalacze mogą powodować/wywoływać m.in.: Nudności, bóle głowy, stany lękowe, bezsenność, drgawki, problemy z oddychaniem, znużenie, silny ból głowy, ataki szału, urojenia, znaczne podwyższenie temperatury ciała, biegunkę, zawroty głowy, obfite pocenie się ciała, śpiączkę oraz wymioty i brązowienie skóry.. Uzależnienie fizyczne występuje po odstawieniunarkotyku lub zmniejszeniu jego dawki.Access Google Slides with a free Google account (for personal use) or Google Workspace account (for business use).JAK ZACHOWUJĄ SIĘ OSOBY UZALEŻNIONE: • przywiązują ogromną wagę do posiadania telefonu komórkowego • rzadko się z nim rozstają choćby na chwilę, • jest dla nich najważniejszym narzędziem codziennych kontaktów z innymi • odczuwają głęboki dyskomfort, kiedy nie mają do dyspozycji naładowanego aparatu, co przejawia się: złym nastrojem, niepokojem, czasem nawet .Stop Dopalaczom..

Czy dopalacze szkodzą?

Samorządy, które przystąpią do kampanii, otrzymają pakiet materiałów, a w nim: l. Plakaty Dopalacze zabijają!. wychowania fizycznego: Michał Krymarys.. Substancjetewpływająna zmiany w mózgu.. Substancje te są zarówno produkowane przez .W internecie coraz częściej powstają blogi oraz inne strony poświęcone Dopalaczom.. informatyki: Krzysztofa Dzierbickiego.. Narkomania to uzależnienie od środkówodurzających, psychoaktywnych,działających na układ nerwowy, i obieraniebodźców zewnętrznych przez człowieka.Istnieją dwa rodzaje uzależnień: psychiczne ifizyczne.. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" to główne hasło ruszającej właśnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spra.Krajowe Biuro ds. (22) 855 54 69. dziaŁajĄ narkotyki?. uzaleŻnienie fizyczne uzaleŻnienie psychiczne dlaczego i w jaki sposÓb narkotyki sĄ dla nas groŹne?. choroby psychiczne, schorzenia, ŚmierĆ dziękujemy za uwagę!. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że w ciągu półtora miesiąca.Prezentacja multimedialna: powinna składać się z 10 do 20 slajdów.. Zachęcają tam do brania dopalaczy, co w dużym stopniu się udaje.. Mimo tego, że na ich opakowaniach widnieje napis: "Produkt nie jest przeznaczony do spożycia", właśnie z taką intencją jest sprzedawany.Prezentacja na temat szkodliwego wpływu stosowania środków zastępczych tzw. "DOPALACZY" autorstwa Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tczewienarkotyki i dopalacze skutki i przyczyny brania ..

Narkotyki i dopalacze.

"Dopalacze", w literaturze zachodnioeuropejskiej znane jako legal hi- ghs czy designer drugs, to potoczne określenie nowych substancji psy- choaktywnych, które mają m.in. silnie aktywować .Prezentacja materiałów kampanii "Dopalacze - powiedz stop!". Użytkownicy dzielą sie swoimi doświadczeniami po wzięciu ich.. Dopalacze" - czyli nowe narkotyki " to produkty o zróżnicowanym składzie, które łączy jedna wspólna cecha: zawierają substancje psychoaktywne działające na układ nerwowy człowieka w podobny sposób do dotychczas znanych narkotyków.. - Działanie stymulujące,efekt podobny do LSD , biały proszek.Dopalacze mająbardzo zływpływna zdrowie psychicznei fizyczne.. Oprócz tego wywołują problemy z oddychaniem, znużenie (mieszanki ziołowe), silny ból głowy, ataki szału, urojenia (szałwia wieszcza), znaczne podwyższenie temperatury ciała, biegunkę, zawroty głowy, obfite pocenie się .Transcript dopalacze_prezentacja Dopalacze Co to są dopalacze?. Dopalacze mogą powodować m.in. nudności, bóle głowy, stany lękowe, bezsenność, drgawki (BZP, TFMPP).. przyczyny brania ŚrodkÓw przyczyny:oduŻajĄcych-zŁa sytuacja w rodzinie -chĘĆ popisania siĘ przed innymi-desperacja-strata bliskich-zaŁamanie psychiczne-choroby bez wyjŚcia c.d.n.. POSTACIE DOPALACZY MOŻNA PODZIELIĆ NA 3 GRUPY 1..

Powiedz ...Narkotyki prezentacja 1.

Microsoft PowerPoint - Chrońmy dzieci i młodzież przed dopalaczami -prezentacjaDOPALACZE- WYPALACZE UMYSŁU C10H13NO C11H15NO C23H28O8 MEFEDRON SALWINORYNA A METYLOKATYNON (efedron) Dziękujemy za uwage !. 29 Dopalacze 30 Dopalacze - potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.. Do każdej pracy powinna być załączona informacja zawierająca następujące dane uczestnika (zamieszczona na odwrocie, w prezentacji na końcu): imię i nazwisko autora pracy, wiek, klasa, adres, nazwę szkoły, do której uczeń uczęszcza,Webexpo - Platforma Wirtualnych Targów.. Poprzedni.. "Dopalacze" zawierają niezwykle groźne substancje dla zdrowia i życia osoby, która je zażyje.. ul. Dereniowa 52/54, 02-776 Warszawa.. Są to różne grupy substancji lub ich mieszanek o rzekomym lub faktycznym działaniu psychoaktywnym.. Dopalacze powodują znieksztacenierzeczywistości, czyli tak zwane halucynacje..

c.d-zŁe samopoczucie ..."Narkotyki i dopalacze zabijają.

Mogą b.Prezentacja ta dotyczy narkotyków i dopalaczy.. Przeciwdziałania Narkomanii.. Dopalacze to narkotyki - alarmują lekarze i psycholodzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt