Opis psa lampo klasa 3

Pobierz

W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju udaje mu się dojechać aż do rzymu a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Kolorowanie pól z wyrazami określającymi cechy psa Lampo 16.. Wypadek na stacji w Paola.. Ty również napisz do niego list (zeszyt).. Blog współtworzą nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.. Dzisiaj kolejna piosenka o psie.. 7.w moim tajemniczym ogrodzie opis Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: messi32 29.3.2010 (15:30) opis życzliwego człowieka Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: kindziorek124 29.3.2010 (15:46) napisz opis i oczywiście plan do tego .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie.. Codzienne podróże na stację i wieczorne powroty do domu zawiadowcy.. Miał wesoły, przyjazny pyszczek i spiczaste uszy.. Następny wpis.. przedmioty psa Sortowanie według grup.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.Klasa 2 Klasa 3 Hiszpański descripción opis wyglądu pelo.. Laureaci konkursu historycznego.. Archiwum bloga 2016 (8) marca (1) stycznia (7) 2015 (25) grudnia (5) listopada (7) października (7) .Zawczasu przygotowałam mapę myśli, na której zgromadziłam słownictwo potrzebne do opisu psa..

Lampo miał inteligentne spojrzenie.Etykiety: klasa 2, Klasa 3, Opis.

Liceum Angielski.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Klasa 3.. Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu jednocześnie zawadiacki i pocieszny wygląd.Opis Lampo - z utworu pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją Pies z dzieła Pisarskiego to kundel nieco podobny do owczarka, a trochę do szpica.Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Lampo ulubieńcem rodziny kolejarza.. Dalsza rozmowa na temat lektury: .. Lampo w domu zawiadowcy stacji.. Formuła otwierająca, np. sprzedam, kupię, zaginął.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Opis psa lampo 2012-02-29 13:12:00 Opisz jedną z przygód Pinokia w 10-12 zdaniach 2014-02-21 16:55:46 Opisz jedną z przygód Ani z Zielonego Wzgórza.. Udowadnia to po przymusowej "przeprowadzce" na Sycylię.. każdy memo lubny Biologia..

Odszukaj w książce fragment opisujący wygląd lampo i narysuj jego portret.

Zobacz wpisy.. Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .tworzę opis bohatera liczę w zakresie 1000 wykonuję obliczenia pieniężne rozwiązuję zadania z treścią, analizuję je Temat dnia: Opis psa Lampo.. Pomoc, załącznik Lampo 6.. Jesteś przygotowany(-a ) do zajęć?. Niektórzy otrzymali dwa dni na dokończenie zadania, jako że nie zadaję .1.. Nadawało to psu pocieszny a zarazem zawadiacki wygląd tak autor opowiadania opisuje psa podróżnika.Temat: Przygody psa Lampo.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. wg Teachermarcela.opis psa pies o niespotykanym ubarwieniu co lubią psy wierny towarzysz pies pies przyjaciel.. Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. j.w To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać15..

O psie który jeździł koleją lektura klasa 3 czytam z mamą audiobook duration.

Uczniowie o obniżonej sprawności intelektualnej kolorują ilustrację psa oraz uzupełniają jego opis wyrazami z ramki.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Pojawienie się na stacji w Marittimie psa imieniem Lampo.. "O psie, który jeździł koleją" , zapamięta ją na całe życie!. Dyskusja nt podstawowych wartości utworu: W jaki sposób traktowali Lampo mieszkańcy Marittimy?. Kolejne ucieczki Lampa.. Na sygnał wstają, chodzą po klasie i mogą zadać tylko trzy pytania, próbując odgadnąć nazwę psa na swoich plecach.OPIS PSA LAMPO Lampo był kudłatym kundlem trochę podobnym do owczarka i szpica.. wg Karolinasztuczka.. Zatem do dzieła.. Przedmiot opisu .. Monografia liczby 3 - scenariusz zajęć klasa 1; CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM KLASA II .Temat: Lampo - przyjaciel ludzi - omawiamy lekturę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" - 2 jednostki lekcyjne.. Zadanie pracy domowej - Opis psa Lampo 18.. Do kogo pies przywiązał się najbardziej?Kolorowanki matematyczne to świetna zabawa.. Matura - opis obrazka Sortowanie według grup.. Słupsk, 17 X 2016 r. OGŁOSZENIE W dniach 6 - 10 X, w okolicach Marittimy ( Włochy) zaginął pies, mieszaniec trochę szpic , trochę owczarek.. Nowszy post Strona główna.. Pamiętaj o formie listu i zwrotach grzecznościowych.. wg Bagii.O psie, który jeżdził koleją - Opis Lampo Moje pomysły na pracę z lekturą R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją"..

Sposób zachowania jego zwyczaje i stosunek do ludzi twoje zdanie na temat lampo.

Uśmiech może zmienić świat.. Możesz śpiewać z wykonawcą.Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.. budowa psa Rysunek z opisami.. Zgromadziliśmy je ustnie, a mapa wszystko nam uporządkowała.. Praca zbiorowa - wspólne uzupełnianie tabeli odpowiednim słownictwem Do pobrania.. Przebieg zajęć: 1.Czynności organizacyjno-porządkowe - przygotowanie do zajęć.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Zabieramy się do pracy.. Wydrukuj obrazek, a gdy obliczysz wszystkie działania, pokoloruj go zgodnie z .Nowe zakończenie historii Lampo Kto raz przeczyta książkę Romana Pisarskiego p.t.. Po zaginięciu Lampo, zawiadowca dostał wiele listów ze słowami otuchy.. 2011-10-24 20:43:03Klasa IIIa (integracyjna) Miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI nr 5 .. Krótki opis przedmiotu ogłoszenia - pamiętaj aby podkreślić znaki szczególne.. Poprzedni wpis.. Opis psa Rysunek z opisami.. Nauczyciel przypina każdemu na plecach kartkę z imieniem wybranego psa (Puc, Bursztyn, Mikado, Tiuzdej).. Skomentuj Anuluj pisanie odpowiedzi.Nr 3) Podział na 4 grupy (poziomy) Uczniowie siedzą w kręgu plecami do środka.. Informacje kontaktowe.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Opis przedmiotu Brakujące słowo.. Roman pisarski o psie który jeździł koleją i włochy to piękny i malowniczy kraj na południu europy.. 2.Wprowadzenie - nauczyciel podaje temat i tłumaczy cele lekcji.. Jedno ucho sterczało ku górze, a drugie opadało w dół, nadając zwierzęciu zawadiacki wygląd.. Historia psa - podróżnika , który uratował przed tragiczną śmiercią córeczkę swojego opiekuna, sam przy tym ginąc, do dzisiaj wzrusza i wyciska łzy w oczach.3.. Powrót do zdrowia u pary wieśniaków - Lampo zostaje przez nich przygarnięty.. 3.Praca z mapą - uczniowie wskazują na mapie stolicę, wyspy, kraje sąsiadujące z Włochami .CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Wygląd psa Lampo.. Reaguje na imię Lampo.Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.. W wielu przypadkach poszło gładko.. Ustne układanie zdań opisujących głównego bohatera wg planu 17..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt